Wystawa Kamila „Lilszu” Stankowskego

lilszu5.01.2008 r. o godz. 18.00 w Galerii w Ratuszu odbył się wernisaż wystawy Kamila „Lilszu” Stankowskiego ”Granice moich myśli oznaczają granice mojego świata”, organizatorem było Stowarzyszenie Awantura i Biblioteka Publiczna. W niewielkim korytarzu na I piętrze zebrało się ok. 70 osób. Fotografie Kamila zostały wysoko ocenione przez znawców tematu, a publiczność nagrodziła go dużymi brawami. Coraz wyższa na tego typu imprezach frekwencja udowodniła, że gryfowianie chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta. Za tak liczny udział w wernisażu organizatorzy dziękują Państwu serdecznie.
M.


I jeszcze kilka słów o wystawie napisanych i odczytanych na wernisażu przez prezesa Awantury Mariusza Dragana:

„(…) Są na świecie ludzie, którzy potrafią zrobić coś z niczego. Magicy, którzy urodzili się z darem, naturalne talenty, którym w zasadzie niewiele potrzeba aby stworzyć coś bardzo dobrego i nietypowego.

Jedną z takich osób jest Kamil „Lilszu” Stankowski. Teoretycznie nie posiada on nic, co powinien posiadać fotograf. Swoje zdjęcia w większości wykonuje aparatem egzotycznej marki „Joytech”. Sprzęt ten mógłby służyć za aparat w tanim telefonie komórkowym. Mimo wszystko, Lilszu fotografując właśnie nim, doczekał się dziś wystawy. Kamil potrafi zamienić szarość w kolor, a techniczne niedociągnięcia zdjęć nikną, gdy odejdzie się od nich na dwa kroki.

Lilszu jest człowiekiem, który w pełni zasłużył na wystawę. Fotografowanie jest pasją, której poświęca bardzo dużo czasu. Jak mówi, niekiedy potrzeba dziesiątek prób i cierpliwości, aby osiągnąć upragniony efekt. Sfotografowanie pewnej osy kosztowało go kilkadziesiąt minut pościgu. Są też zdjęcia, które były powtarzane niezliczoną ilość razy, aż w końcu wyszły. (…)
Wystawa nosi nazwę: „Granice moich myśli oznaczają granice mojego świata”. Dla mnie wystawione fotografie pokazują jasno, że wyobraźnia Kamila, nie ma absolutnie żadnych granic….(…)”

5 myśli na temat “Wystawa Kamila „Lilszu” Stankowskego”

Możliwość komentowania jest wyłączona.