Wiosenna Awantura 2008

Wiosenna Awantura 2008Tegoroczna wiosna zaowocowała drugą edycją warsztatów fotograficznych „Wiosenna Awantura”, organizowanych przez stowarzyszenie Awantura i Bibliotekę Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

Podczas dwóch majowych dni uczestnicy szkolenia odbywającego się w Bibliotece Publicznej mieli okazje zapoznać się z teorią fotografii, jak i wykonać własne zdjęcia, które następnie znalazły się na wystawie „Impresje znad Kwisy”.
Pierwszego dnia warsztatów Ilona Cichoń zapoznała uczestników z teorią fotografowania wody, pokazując albumy oraz opisując problematykę. Następnie udaliśmy się nad rzekę Kwisę, gdzie wiedza teoretyczna została wykorzystana do wykonania własnych zdjęć. Uczestnicy warsztatów zabrali się za temat w różnorodny sposób. Grupa fotografów z kółka fotograficznego działającego w M-GOK, wraz z Iloną Cichoń udała się nad jezioro. Druga grupa, pod przewodnictwem Justyny Grosel i Marty Niebieszczańskiej poszła nad rzekę Kwisę, aby właśnie ja uwiecznić na swoich zdjęciach.

Podczas pierwszego dnia pleneru oprócz zdjęć krajobrazowych powstały również portrety, na których bujna nadrzeczna przyroda  była tylko tłem dla fotografowanych modelek.
Drugi dzień warsztatów stał się okazją do zapoznania się z kamerą Obscura. Możliwości tego specyficznego aparatu zaprentowała Justyna Grosel i Małgorzata Michalik. Zdjęcia wykonane aparatem są bardzo specyficzne, dzięki czemu z bliskiej odległości można sfotografować np. bardzo duży budynek. Po zapoznaniu się z zasadą pracy kamery udaliśmy się w przemarsz po Gryfowie, fotografując architekturę naszego miasta. Po kilkugodzinnej wędrówce wróciliśmy do Biblioteki Publicznej, gdzie odbył się seans filmu biograficznego o pewnej ekscentrycznej fotografce. Drugi dzień warsztatów skończył się późnym wieczorem.
Następny tydzień był czasem na obróbkę wykonanych na warsztatach zdjęć, na potrzeby wystawy „Impresje znad Kwisy”. Gdy otrzymaliśmy fotografie okazało się, że jest ich mnóstwo. Spośród ponad 100 zdjęć wybrane zostało 40 najciekawszych, które ostatecznie zostały wywołane i znalazły się na wystawie. Niestety, nie zmieściły się zdjęcia wykonane kamerą Obscura. Jednak jak wspólnie zadecydowali uczestnicy warsztatów stanowią one doskonały materiał na kolejna wystawę, która odbędzie się w jak na razie nieokreślonym terminie.
Wernisaż wystawy „Impresje znad Kwisy” odbył się w pierwszy dzień Kwisonaliów. Na otwarciu było obecnych wielu znakomitych gości. Pojawili się przedstawiciele władz miast partnerskich oraz Gryfowa. Burmistrz Olgierd Poniźnik podziękował Ilonie Cichoń i Pawłowi Rubajowi za ciągłą prace na niwie artystycznej. Wystawę można oglądać do końca wakacji w holu naszego ratusza.

9 myśli na temat “Wiosenna Awantura 2008”

  1. Pingback: Buy Facebook Fans

Możliwość komentowania jest wyłączona.