Podsumowanie wernisażu Tysięcznej Sekundy

zurawski_mWernisaż piątej wystawy organizowanej przez stowarzyszenie Awantura już za nami. Tym razem w gryfowskim ratuszu zaprezentowane zostały zdjęcia Michała Jurewicza z Czerniawy i Konrada Żurawskiego z Jeleniej Góry. Na fotografiach uwieczni zostali sportowcy ekstremalni. Zdjęcia przedstawiają mrożące krew w żyłach akrobacje na rowerach, szalone rajdy na motocrossach i quadach, oraz odbywające się w rejonie rajdy samochodowe.

Otwarcie ekspozycji miało miejsce 21 listopada o godzinie 17:00. Pomimo strasznej aury wernisaż odwiedziło ponad 70 osób. Zdarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która stanowiła przeważającą część widowni. Pojawili się również włodarze Gryfowa – Olgierd Poniźnik, oraz sekretarz Jerzy Andrzejczak, jaki i lokalni artyści – Andrzej Lesław Turek i Ilona Cichoń.
Wystawę otworzył prezes stowarzyszenia Awantura w osobie niżej podpisanego. Po przywitaniu gości głos zabrał pierwszy z autorów fotografii – Michał Jurewicz. Jak mówił: – W szkatułce fotografii sportowej znalazłem sobie przytulną przegródkę, jaką jest fotografia rowerowa.
Jak się okazuje, wąska specjalizacja opłaciła się. Zdjęcia Michała zdobyły prestiżowe wyróżnienia magazynu rowerowego Bike Action, w postaci Zdjęcia Roku 2006, oraz drugiego miejsca w tym samym konkursie rok później. Autor, prac został również wyróżniony w portalach internetowych NSMB.com i MTBS.cz.
Następnie, pod nieobecność drugiego z autorów, głos zabrał burmistrz Olgierd Poniźnik. Podziękował on organizatorom wystawy Stowarzyszeniu Awantura i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski. Burmistrz był również pozytywnie zaskoczony dużą frekwencją tego wieczoru. W międzyczasie udało się dotrzeć, spowolnionemu przez korki Konradowi Żurawskiemu z Jeleniej Góry.
Opowiedział on o fotografowaniu sportów motorowych i niepowtarzalności zdjęć wykonywanych podczas wyścigów. Przyznał, że jest on również kibicem, starającym się po prostu uwiecznić sport, który uwielbia. Fotoreportaże Konrada można odnaleźć na stronie internetowej Jelonka.com. Oprócz tego prowadzi on również koło fotograficzne „Kontrast” działające przy Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Wystawa spodobała się mieszkańcom. –Niesamowity klimat. Porażająca skromność młodych fotografików. Świetna propozycja alternatywy dla młodzieży, która nie wie, co ze sobą zrobić popołudniami – mówi osiemnasto letni Karol, jeden z gości wernisażu. Nadal istnieje szansa wyrobienia sobie własnego zdania na temat „Tysięcznej Sekundy”. Zdjęcia można oglądać w gryfowskim ratuszu do świąt Bożego Narodzenia.
dragu

5 myśli na temat “Podsumowanie wernisażu Tysięcznej Sekundy”

Możliwość komentowania jest wyłączona.