XVII Finał WOŚP

Skarabeusz11 stycznia odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stowarzyszenie Awantura dołożyło swoją „cegiełkę” do tego wydarzenia, organizując „Światełko do Nieba”, oraz przekazując na licytację dwie prace wykonane przez Joannę Małoszczyk.

Podczas Finału w Gryfowie wystąpiła grupa fireshow „Skarabeusz” z Jeleniej Góry, wsparta przez teatr „Klinika Lalek” z Wolimierza. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. 15-minutowe przedstawienie o mrocznym charakterze połączyło w sobie energię ognia jeleniogórskiej grupy i niezwykle sugestywne lalki z Wolimierza.

Kilku członków stowarzyszenia brało również udział w zbiórce pieniędzy na leczenie dzieci. Nasze działania koordynowała Brygida Kirpluk – która od wielu lat wspiera fundację Jurka Owsiaka. Jak mówi Brygida: – Po raz pierwszy zbieraliśmy w Gryfowie, gdy nie było jeszcze sztabu. Dzięki pomocy Magdy Szereniuk ze Świeradowa robimy to co roku od tamtej pory. Tym razem na terenie miasta 10 wolontariuszom udało się uzbierać ponad 2200 zł.

Ponadto na terenie miasta uzbierano jeszcze około 13 500 zł. Pieniądze te trafiły na konto orkiestry z gryfowskiego sztabu w M-GOK`u.

5 myśli na temat “XVII Finał WOŚP”

Możliwość komentowania jest wyłączona.