Nowy klub w Gryfowie Śląskim wkrótce!

Ruszyło! Rozpoczął się remont pomieszczeń na nowy klub stowarzyszenia Awantura. 13 lutego ekipa remontowa pozbyła się zalegającego w sali koncertowej pod sufitem żelastwa. Od tego dnia spotykamy się co sobotę, aby już wkrótce odbył się tu pierwszy koncert.

Trzeba będzie jednak jeszcze chwilę poczekać. Lokal wymaga ogromu pracy, oraz wkładu finansowego. Potrzebne jest wstawienie wybitych okien, wybudowanie toalet, pomalowanie pomieszczeń, oraz zespawanie z powycinanych rur elementów wystroju pomieszczeń. Dzięki dotacji od Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śląski udało się nam kupić materiały wystarczające do remontu toalet. Warto odnotować, że prace wykonają doświadczeni wolontariusze z wieloletnią praktyką budowlaną.

Klub będą prowadzić ludzie odpowiedzialni za nieistniejącą już gryfowską Fabrykę. Wewnątrz odbywać będą się m.in. koncerty, próby teatru, oraz wystawy artystyczne. Znajdzie się również miejsce dla początkujących rockmanów i raperów. Dzięki wsparciu profesjonalnej firmy nagłośnieniowej Artura Lewandowskiego powstanie sala prób dla zespołów rockowych i hip-hopowych Miejsce to z czasem stanie się studiem, które pozwoli na nagrywanie muzyki.

Po zakończeniu remontu główna sala będzie mogła pomieścić około 70 osób. Klub będzie prowadzony przez wolontariuszy ze stowarzyszenia Awantura. Opieką artystyczną nad placówką zajmą się ludzie z wieloletnim doświadczeniem, jak i gryfowska młodzież.. Do tej wybuchowej mieszanki dołączyli członkowie rozwiązanego stowarzyszenia Mrowisko – organizatora m.in. alternatywnych Kwisonaliów i wielu wystaw. Wszyscy razem wkrótce chcemy stworzyć lokal, będący widocznym punktem na alternatywnej mapie polski. Jak szybko to nastąpi, zależy również od Ciebie. Może znasz kogoś kto mógłby nam pomóc? Może mógłbyś to zrobić właśnie Ty? Jeśli tak, zapraszamy do pobrania danych teleadresowych z www.awantura.org i kontaktu z nami.

13 myśli na temat “Nowy klub w Gryfowie Śląskim wkrótce!”

 1. Brawo!!!
  Sądząc po liczbie puszek jakie tam znalazłem, chłopaki ciężko pracowali…
  Mam nadzieję, że pozostali przypomną sobie o klubie jeszcze przed otwarciem i udzielą się fizycznie lub intelektualnie.

 2. One understands that today’s life seems to be expensive, but different people need money for various stuff and not every one gets big sums money. So to get fast home loans and just secured loan should be a proper solution.

 3. brawo chłopaki! za wytrwałość i ratowanie dobrego klimatu w Gryfowie!

 4. Pingback: Next Blog Title
 5. Pingback: Buy Facebook Fans
 6. Pingback: car wax reviews
 7. Pingback: performance car
 8. Pingback: Boston Ma Taxi

Możliwość komentowania jest wyłączona.