3 maja koncert!

3 maja w gryfowskich Fosforach nie lada gratka dla fanów gitarowego grania. Zapraszamy na koncert, w trakcie którego wystąpią zespoły Mister X, The Axe, PeweX i Burdel. Zapraszamy do składania datków na rzecz stowarzyszenia. Przed koncertem można udać się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski (obok poczty, prosić panią Marzenę Wojciechowską) i nabyć tam cegiełkę w okazyjnej cenie 10 PLN. W dniu koncertu cegiełki po 15 zł. Zapraszamy do potwierdzania swojej obecności na stronie wydarzenia na fejsbuku (TUTAJ).

Krótkie info o kapelach:

Burdel to stosunkowo młody zespół grający punk z domieszką ska, nie stroniący też od ostrzejszych brzmień. Skład to połączenie młodości z doświadczeniem. Muzycy od pewnego czasu mają próby w pomieszczeniach stowarzyszenia, ich występ 3 maja będzie debiutem na rodzinnej ziemi.

The Axe to grupa stworzona przez muzyków crustowego Stupor, punk rockowego The Headhunters i metalowego Melting Pot. Zespół powstał by przypomnieć światu o Siekierze z 1984 roku. The Axe odgrywa utwory starej Siekiery we własnych thrashowo-punkowych aranżacjach, często tak różnych od oryginału, że dla niewtajemniczonych, nie do rozpoznania.

Mister X to najbardziej znany Białoruski zespół punk rockowy. Formacja zgrabnie łączy street punkową muzykę z politycznym przesłaniem w tekstach śpiewanych w języku Białoruskim.
Wokalistą i liderem zespołu jest Igor Bancer, z pochodzenia Polak, redaktor naczelny Tygodnika Polskiego, jedynego polskiego niezależnego pisma na Białorusi.
Igor jest też działaczem Związku Mniejszości Polskiej na Białorusi, całe lata był rzecznikiem prasowym tego związku i prawą ręką Andżeliki Borys. Często bywał aresztowany za opozycyjne publikacje.

W ostatniej chwili na koncert „załapał” się zespół PeweX z Oleśnicy. Historia kapeli sięga roku 2008. Ten pięcioosobowy zespół gra punka.

6 myśli na temat “3 maja koncert!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.